Devekuşu İle Kıyı Kıyı Türkiye

 ''Kendi Yaptığın Tekneden Bir Adaya Ayak Basmamak Hayatın Büyük Anlarından Birini Pas Geçmektir'' demiş Arch DAVIS .

  Tabi ki bunu yapabilmek için küçükte olsa bir tekneye ihtiyacımız var. Nasıl bir tekne? Yapalım mı? Yapılmışını satın mı alalım? Bu soruların ve diğer sorunların yanıtlarını beraberce tekne ve deniz hakkında sohbetlerimizi yaparken arayacağız.

  Devekuşunun 23 Nisan 2016 günü Tekirdağ/Barbaros tan başlayacağı kıyı kıyı Türkiye gezisinde, hangi tarihte nereye ulaşabileceğimi öngörmek deniz koşullarında imkansız olmakla birlikte, Ekim ayına kadar Marmaris civarlarına ulaşabileceğini öngörmekteyim.Tahmini rotayı anasayfada paylaştığım simülasyonlardan inceleyebilirsiniz.

   ''Deniz Kokan Sohbetler''imizi nasıl gerçekleştireceğimize gelirsek;

   Devekuşunun nerede olduğunu ve bir sonraki rotasını her gün sizlerle buradan ve  https://www.facebook.com/groups/denizkokansohbetler/ gurubundan paylaşıyor olacağım.Bundan haberdar olabilmek için özellikle guruba katılmanızı rica ediyorum. Eğer o gün yakınlardaysanız çat kapı Devekuşuna sohbet için gelebilirsiniz.
   Bunun dışında özellikle ilk tekne seyri deneyimlerini yaşamak isteyen dostlarımız,rota üzerindeki bir sonraki barınağa kadar Devekuşu ile seyir yapabilirler. Seyre katılmayı arzulayan dostların hangi tarihte, nereden nereye giderken katılabileceklerini ve iletişim bilgilerini belirttiğim mail adresine göndermelerini rica ediyorum ki,güzergah ve tarih hakkında bir karışıklık olmadan mutabakata varalım. Devekuşu nun ağırlayabileceği misafir sayısı sınırlı olduğundan bir aksaklık halinde kendileriyle irtibata geçebileyim.

  Tüm bunlar  için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Ayrıca Çay ve kahve ikramları da Devekuşu na ait olacaktır.(muhtemelen hava sıcak olacağından gelirken yanınızda soğuk su getirmeniz faydalı olabilir.)

  İsmail Oruç
ismailoruc5@hotmail.com

0533 362 55 26
Acemi Amatör Denizci
www.ismailoruc.org

1 yorum:

 1. Sayın Oruç,
  Denizi ve denizciliği sevdirme misyonunuzu gıbta ederek izliyorum. Emekleriniz için sonsuz teşekkürler. Bu minvalde kitabınız için yaptığım küçük tanıtımı ek'te bulabilirsiniz.
  Umarım yollarımız bir yerde (mümkünse denizde :)) kesişir.

  Baki selamlar...

  https://arakolpa.blogspot.com/2019/02/denizde-bir-devekusu-onemli-kitap.html

  YanıtlaSil